İlahiyyat İnstitutu yeni layihəyə başlayır
Layihənin məqsədi – İslam və digər elmləri özündə ehtiva edəcək proqramlarla dini maarifləndirmə istiqamətində doğru və düzgün məlumatlar vermək, eyni zamanda, sosial-psixoloji və aktual problemləri müzakirə etməkdir.
“İlahiyyat TV” yutub platforması üzərindən İslam elmləri, dünya dinləri, din sosiologiyası, din psixologiyası və fəlsəfəyə aid proqramlar və dərslərin yayımlanmasını nəzərdə tutur.
İlkin olaraq “Müasir dünya və din” və “İslam deyir ki...” proqramlarının, eyni zamanda, Təfsir, Hədis və Ərəb dili (danışıq) dərslərinin çəkilişlərinə başlanılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu tədrislə yanaşı, cəmiyyətin dini maariflənməsi istiqamətində bir sıra layihələr həyata keçirir.

Институт теологии объявляет о начале нового проекта
Цель проекта заключается в передаче достоверной информации в сфере религиозного просвещения, а также обсуждении социально-психологических и актуальных проблем с помощью программ, включающих Ислам и другие науки.
В рамках проекта «Илахият ТВ» предусмотрена трансляция программ и уроков по исламским наукам, мировым наукам, религиозной социологии, психологии и философии на платформе Youtube.
Для начала стартовали съемки программ «Современный мир и религия» и «Ислам гласит, что…», а также уроков тафсира, хадиса и арабского языка (разговорный).
Отметим, что Азербайджанский институт теологии наряду с обучением осуществляет ряд проектов в сфере религиозного просвещения.