Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun tələbələri Türkiyəyə “Yay məktəbi”nə yola düşüb
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov “Yay məktəbi”nə gedən tələbələrlə görüşərək, onlara uğurlar arzulayıb. Tələbələrə öz tövsiyələrini verən C.Məmmədov gənclərin ölkəni və Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunu layiqincə təmsil edəcəklərinə ümidvar olduğunu bildirib.
Rektor tələbələri “Yay məktəbi” müddətində məsuliyyətli olmağa və yaradılan şəraitdən səmərəli faydalanmağa çağırıb. Onlara verilən tapşırıqları vaxtında yerinə yetirməyi və asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələrini tövsiyə edib. Gənclərin karyera imkanlarının genişləndirilməsində bilik və bacarığın hər zaman öndə dayandığını söyləyən rektor hər bir gəncin tələbəlik illərindən gələcək karyerası barədə düşünməli olduğunu vurğulayıb.
Daha sonra tələbələr “Yay məktəbi”ndə onlar üçün təşkil edilən proqramın gündəliyi ilə tanış olublar. Qeyd edək ki, gənclərə bu müddət ərzində müxtəlif dərslər keçiləcək, həmçinin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün tarixi abidələrə, məscidlərə ziyarətlər təşkil olunacaq.
“Yay məktəbi” Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu, Türkiyə Cümhuriyyətinin Təhsil nazirliyi və Dəyanət İşləri Başqanlığı arasında əldə edilmiş razılığa əsasən baş tutacaq.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu xarici ölkə universitetləri ilə əlaqələrin qurulmasında maraqlıdır. Aİİ ötən bir il ərzində müxtəlif ölkələrin universitetləri ilə, həmçinin Türkiyə, Rusiya, Malaziya ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələr yaradıb, Türkiyənin Ankara, İstanbul, Marmara, “29 Mayıs”, Kırıkkale universitetləri ilə əməkdaşlıq protokolları imzalayıb

AIT Students are going to Turkey to attend summer school
AIT rector Jeyhun Mammadov met with the students attending summer school and wished them success. Giving his recommendations, J.Mammadov expressed his confidence that students would represent the country and Azerbaijan Institute of Theology worthily.
The Rector called on students to be responsible and make a productive use of the conditions created for them. He advised students to perform all their tasks on time and spend their leisure time effectively. Noting that knowledge and skills are always of great importance in building career opportunities, he stressed that young people should think about their future career.
Students further familiarized themselves with the agenda of the Summer School. It should be noted that various lectures and visits to historical monuments and mosques will be organized during the Summer School for the effective organization of students’ leisure time activities.
The Summer School will be held on an agreement signed between Azerbaijan Institute of Theology, the Ministry of Education of the Republic of Turkey and Turkey Diyanet Foundation.
Azerbaijan Institute of Theology is interested in establishing relations with foreign universities. AIT ​​has established relations with universities of different countries including Turkey Russia, Malaysia and has signed cooperation protocols with Ankara, Istanbul, Marmara, 29 Mayis and Kırıkkale universities.