Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda bilik yarışması
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə bilik yarışması keçirilib.
“İstiqlal”, “Mübarizlər”, “Qartallar”, “Dəmir yumruq”, “Xarıbülbül” və “Turan” komandalarının iştirak etdikləri yarışmada Azərbaycan tarixi, mədəniyyəti, ədəbiyyatı və ümumi dünyagörüşü mövzularında suallar cavablandırılıb.
Tələbələr Fərid Qasımzadə, Mehrab Dəmirov, Məhəmməd Əliyev, Orxan Abışlı, Aqşin Məmmədov və Əlvan Cabbarovdan ibarət “İstiqlal” komandası yarışmanın qalibi olub.
Qeyd edək ki, qalib gələn “İstiqlal” komandası Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunu Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi Yasamal Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 24 dekabr 2021-ci il tarixdə keçiriləcək ali və orta ixtisas təhsili müəssisələri komandaları arasında “Zəfər kuboku” uğrunda “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə bilik yarışmasında təmsil edəcək.

В Азербайджанском институте теологии состоялось соревнование знаний
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) состоялось соревнование знаний в рамках интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?» при организационной поддержке Студенческого научного общества (СНО).
В соревновании, прошедшем при участии команд «Истиглал», «Мубаризлер», «Гарталлар», «Демир юмруг», «Хары бюльбюль»» и «Туран», были заданы вопросы на такие темы, как история, культура, литература Азербайджана и общее мировоззрение.
Команда «Истиглал» в составе студентов Фарида Гасымзаде, Мухаммеда Алиева, Орхана Абышлы, Акшина Мамедова и Альвана Джаббарова одержала победу на соревновании.
Отметим, что команда-победитель «Истиглал» представит Азербайджанский институт теологии в соревновании знаний за Кубок победы в рамках интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?» среди команд учреждений высшего и среднего специального образования, которое пройдет 24 декабря 2021 года при организационной поддержке Ясамальского районного Управления молодежи и спорта Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики.