Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna 2019-2020-ci tədris ili üzrə qəbul planı 100 faiz yerinə yetirilib
Ödənişsiz əsaslarla həyata keçirilən qəbulda İslamşünaslıq ixtisası üzrə 36, Dinşünaslıq üzrə 36 nəfər olmaqla, ümumilikdə, 72 abituriyentin qəbulu baş tutub. 2019-2020-ci tədris ili üzrə İslamşünaslıq ixtisasına minimum keçid balı 200, Dinşünaslığa isə 292 olub.
Qeyd edək ki, 2019/2020-ci tədris ilində Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna qəbul olunan abituriyentlərin qeydiyyatı artıq başlanıb. Qeydiyyatdan keçməyən abituriyentlər ixtisasları üzrə təhsil almaqdan imtina etmiş sayılırlar.
Sənədlərin qəbulu 2019-cu il avqust ayının 15-dən 27-dək hər gün (şənbə, bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək Yasamal rayonu Əhməd Cəmil küç., 41A ünvanında (Bakı Dövlət Universitetinin keçmiş İlahiyyat fakültəsinin inzibati binası) aparılır.
Bütün abituriyentlər qeyd olunan tarixlərdə aşağıdakı sənədləri təqdim etməklə, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda qeydiyyatdan keçməlidirlər:
1. Tam orta təhsil haqqında sənədin (Attestat) əsli və ya təhsilin əvvəlki mərhələsini bitirdiyi barədə sənədin əsli (kollec və ya ali təhsil müəssisəsinin 2017-2018-ci tədris ili məzunları üçün həmin təhsil müəssisəsini bitirmələri haqqında Arayış və ya Diplom).
2. Abituriyentin Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna qəbul olunması ilə bağlı DİM-in müsabiqə nəticələri haqqında çap edilmiş vərəqi (DİM-in saytından çap edilir) (3 nüsxə).
3. Şəxsiyyət Vəsiqəsinin əsli və surəti (3 nüsxə).
4. İlkin hərbi qeydiyyata alınma haqqında vəsiqənin əsli və surəti (oğlanlar üçün) – 3 nüsxə.
5. Tibbi (sağlamlıq haqqında) arayış (Forma 086).
6. Fotoşəkil (ağ fonda) 3×4 ölçüdə – 6 ədəd.
7. Həmçinin qeydiyyat zamanı tələbənin iş nömrəsi və şəxsi kabinetin istifadəçi adı (FİN) özündə olmalıdır.
Sənəd qəbulu zamanı abituriyent öz ərizəsinin təsdiq olunması üçün iş nömrəsini və şifrəsini təqdim etməklə, mütləq surətdə elektron qeydiyyatdan keçməlidir.
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu 2019-2020-ci tədris ili üzrə tələbə qəbulu həyata keçirib. İnstituta tələbə qəbulu Dövlət İmtahan Mərkəzinin xətti ilə III ixtisas qrupu üzrə iki istiqamətdə – İslamşünaslıq və Dinşünaslıq ixtisasları üzrə aparılıb.

The vacant study places at Azerbaijan Institute of Theology for the 2019-2020 academic year are 100% full
The vacant study places at Azerbaijan Institute of Theology for the 2019-2020 academic year are 100 percent full.
The Institute has admitted 72 applicants in total for tuition-free education, including 36 students majoring in Islamic studies and 36 majoring in Religious Studies. The minimum score for the Islamic Studies major has been 200 and 292 for Religious Studies for the 2019-2020 academic year.
Registration of applicants admitted to Azerbaijan Institute of Theology in the 2019/2020 academic year has already started. Unregistered applicants will be considered unavailable.
Documents are accepted on weekdays, from August 15 till August 27, 2019, from 10:00 to 17:00 at 41A Ahmed Jamil Street, Yasamal district (former building of the Faculty of Theology of Baku State University).
All applicants must register by the deadline at Azerbaijan Institute of Theology with the documents listed below:
1. The original copy of the Certificate of Secondary Education or the document certifying completion of the previous education (certificate or diploma about graduating from college or university for the 2017-2018 academic year)
2. SEC Exam Score Sheet (printed from the SEC website) certifying applicant’s admission to Azerbaijan Institute of Theology (3 copies)
3. Original and copy of ID card (3 copies)
4. Original and copy of preliminary military registration certificate (for male applicants, 3 copies)
5. Medical certificate (Form 086)
6. Photo (with white background, 3×4 cm size, 6 copies)
7. During registration, applicants must submit their ID number and username (FIN code) of their personal cabinet on the SEC website
It should be noted that Azerbaijan Institute of Theology has finalized the admission of students for the 2019-2020 academic year. The admission to Azerbaijan Institute of Theology was conducted by the State Examination Center for Islamic Studies and Religious Studies in the third major group.