Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna 2019-2020-ci tədris ili üzrə qəbul planı 100 faiz yerinə yetirilib
Ödənişsiz əsaslarla həyata keçirilən qəbulda İslamşünaslıq ixtisası üzrə 36, Dinşünaslıq üzrə 36 nəfər olmaqla, ümumilikdə, 72 abituriyentin qəbulu baş tutub. 2019-2020-ci tədris ili üzrə İslamşünaslıq ixtisasına minimum keçid balı 200, Dinşünaslığa isə 292 olub.
Qeyd edək ki, 2019/2020-ci tədris ilində Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna qəbul olunan abituriyentlərin qeydiyyatı artıq başlanıb. Qeydiyyatdan keçməyən abituriyentlər ixtisasları üzrə təhsil almaqdan imtina etmiş sayılırlar.
Sənədlərin qəbulu 2019-cu il avqust ayının 15-dən 27-dək hər gün (şənbə, bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək Yasamal rayonu Əhməd Cəmil küç., 41A ünvanında (Bakı Dövlət Universitetinin keçmiş İlahiyyat fakültəsinin inzibati binası) aparılır.
Bütün abituriyentlər qeyd olunan tarixlərdə aşağıdakı sənədləri təqdim etməklə, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda qeydiyyatdan keçməlidirlər:
1. Tam orta təhsil haqqında sənədin (Attestat) əsli və ya təhsilin əvvəlki mərhələsini bitirdiyi barədə sənədin əsli (kollec və ya ali təhsil müəssisəsinin 2017-2018-ci tədris ili məzunları üçün həmin təhsil müəssisəsini bitirmələri haqqında Arayış və ya Diplom).
2. Abituriyentin Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna qəbul olunması ilə bağlı DİM-in müsabiqə nəticələri haqqında çap edilmiş vərəqi (DİM-in saytından çap edilir) (3 nüsxə).
3. Şəxsiyyət Vəsiqəsinin əsli və surəti (3 nüsxə).
4. İlkin hərbi qeydiyyata alınma haqqında vəsiqənin əsli və surəti (oğlanlar üçün) – 3 nüsxə.
5. Tibbi (sağlamlıq haqqında) arayış (Forma 086).
6. Fotoşəkil (ağ fonda) 3×4 ölçüdə – 6 ədəd.
7. Həmçinin qeydiyyat zamanı tələbənin iş nömrəsi və şəxsi kabinetin istifadəçi adı (FİN) özündə olmalıdır.
Sənəd qəbulu zamanı abituriyent öz ərizəsinin təsdiq olunması üçün iş nömrəsini və şifrəsini təqdim etməklə, mütləq surətdə elektron qeydiyyatdan keçməlidir.
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu 2019-2020-ci tədris ili üzrə tələbə qəbulu həyata keçirib. İnstituta tələbə qəbulu Dövlət İmtahan Mərkəzinin xətti ilə III ixtisas qrupu üzrə iki istiqamətdə – İslamşünaslıq və Dinşünaslıq ixtisasları üzrə aparılıb.

План приема в Азербайджанский институт теологии на 2019-2020 учебный год выполнен на 100 процентов
В ходе набора на бесплатной основе в общей сложности были приняты 72 абитуриента: 36 по специальности исламоведения и 36 по специальности религиоведения. В 2019-2020 учебном году минимальный проходной балл по специальности исламоведения составил 200, а по специальности религиоведения - 292 балла.
Отметим, что регистрация абитуриентов, поступивших в Азербайджанский институт теологии в 2019/2020 учебном году, уже началась. Абитуриенты, не прошедшие регистрацию, считаются отказавшимися от получения образования по своей специальности.
Прием документов ведется с 15 по 27 августа 2019 года ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 10:00 до 17:00 часов по адресу: Ясамальский район, ул. Ахмеда Джамиля, 41А (административное здание бывшего теологического факультета Бакинского государственного университета).
Все абитуриенты должны пройти регистрацию в Азербайджанском институте теологии в указанный период, представив следующие документы:
1. подлинник документа о полном среднем образовании (аттестата) или подлинник документа о завершении предыдущего этапа обучения (справки или диплома выпускника колледжа или университета за 2017-2018 учебный год об окончании упомянутого учебного заведения);
2. распечатанный лист с конкурсными результатами ГЭЦ о приеме абитуриента в Азербайджанский институт теологии (публикуется на сайте ГЭЦ) (3 экземпляра);
3. подлинник и копия удостоверения личности (3 экземпляра);
4. подлинник и копия удостоверения первоначальной военной регистрации (для юношей) - 3 экземпляра;
5. медицинская справка (о здоровье) (Форма 086);
6. фотоснимок (на белом фоне) размером 3×4 - 6 штук;
7. кроме того, в момент регистрации студент должен иметь при себе рабочий номер и имя пользователя личного кабинета (FIN).
Во время приема документов абитуриент в обязательном порядке должен пройти электронную регистрацию, представив рабочий номер и пароль для подтверждения своего заявления.
Обращаем ваше внимание на то, что Азербайджанский институт теологии осуществил прием студентов на 2019-2020 учебный год. Прием студентов в институт проводился по линии Государственного экзаменационного центра по двум направлениям III группы специальностей - исламоведение и религиоведение.