Aİİ rektoru tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) rektoru Aqil Şirinov ali təhsil müəssisəsində fəaliyyət göstərən peşə hazırlığı kursunda iştirak edən tələbələrlə görüş keçirib.
Görüşdə kursun gedişatı, ortaya çıxa biləcək nöqsanlar haqqında müzakirələr aparılıb, tövsiyələr verilib. Təhsilalanlar proqram barədə ətraflı məlumat verib, təkliflərini səsləndiriblər.
Aİİ rektoru Aqil Şirinov tələbələrə uğurlar arzulayıb. Ali təhsil müəssisəsinin rəhbəri əsas məqsədin yüksək intellektə, geniş dünyagörüşünə malik, sağlamdüşüncəli, Vətənini sevən mütəxəssislər hazırlamaq olduğunu qeyd edib.
İnstitutun dövlətin diqqət və qayğısı ilə tam əhatə olunduğunu diqqətə çatdıran rektor vurğulayıb ki, tələbələrimiz bu imkanlardan istifadə etməli, biliklərini təkmilləşdirərək yüksəkixtisaslı kadrlar kimi yetişməlidirlər.
A.Şirinov daha sonra bildirib ki, tələbələr ölkəmizin inkişafı, daha da çiçəklənməsi naminə üzərlərinə düşən vəzifələrin öhdəsindən layiqincə gəlməli, milli-mənəvi dəyərlərimizi birləşdirici ünsür olaraq cəmiyyətə təbliğ etməlidirlər.

Ректор АИТ встретился со студентами
Ректор Азербайджанского института теологии (АИТ) Агиль Ширинов провел встречу со студентами, посещающими курс профессиональной подготовки, который проводится в высшем учебном заведении.
В ходе встречи были обсуждены продвижение курса и возможные недостатки, а также даны рекомендации. Обучающиеся подробно рассказали о программе и озвучили свои предложения.
Ректор АИТ Агиль Ширинов пожелал студентам успехов. Он отметил, что основной целью высшего учебного заведения является подготовка любящих Родину специалистов с высоким интеллектом, широким кругозором и здоровым мышлением.
Подчеркнув, что Институт не обделен вниманием и заботой государства, ректор заявил, что наши студенты должны использовать предоставленные им возможности и стать высококвалифицированными кадрами, совершенствуя свои знания.
Затем А.Ширинов отметил, что студенты должны достойно справляться с возложенными на них задачами во имя развития и дальнейшего процветания нашей страны, а также продвигать в обществе наши национально-духовные ценности как связующее звено.