Aİİ rektoru Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsində istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) IV kurs tələbələri aprelin 15-dən mayın 25-dək Azərbaycan Respublikası Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsində (DQİDK) 6 həftə ərzində istehsalat təcrübəsi keçəcəklər.
İstehsalat təcrübəsi keçən tələbələrlə təşkil olunan görüşdə Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq sərəncamlarından bəhs edib və dövlət tərəfindən gənclərə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Ali təhsil müəssisəsində tədris prosesi ilə yanaşı, tələbələrin intellektual səviyyəsinin, mənəvi dünyasının zənginləşdirilməsi yönündə İnstitutun ardıcıl “dəyirmi masa”lar, treninqlər, seminarlar və görüşlərdən əldə etdikləri bilik və bacarıqları təcrübədə tətbiq etmələrinin vacibliyini bildirb.
İnstitut rəhbəri C.Məmmədov istehsalat təcrübəsinin tələbələrin həyatında mühüm və məsuliyyətli bir mərhələ olduğunu nəzərə çatdırıb.
Karyera imkanlarının genişləndirilməsində bilik və bacarığın hər zaman öndə dayandığını söyləyən rektor hər bir gəncin tələbəlik illərindən gələcək karyerası barədə düşünməli olduğunu vurğulayıb.
Tələbələrə uğurlar arzulayan rektor təcrübə müddətində məsuliyyətli olmağı və yaradılan şəraitdən səmərəli faydalanmağı tövsiyə edib.
Aİİ-nin İlahiyyat fakültəsinin dekanı Mirniyaz Mürsəlov istehsalat təcrübəsinin informasiya baxımından tələbələr üçün yeni biliklər əldə edilməsində faydalı olacağını bildirib. M.Mürsəlov İnstitutda tələbələrin yiyələndikləri nəzəri bilikləri möhkəmləndirmək, dərinləşdirmək və sonrakı əmək fəaliyyətində istifadəsini təmin etmək üçün istehsalat təcrübəsinin önəmli olduğunu vurğulayıb. Təcrübə müddətində gənclərə yaradılan şərait, iş mühiti, əsas fəaliyyət imkanları haqqında məlumat verib.

Ректор АИТ встретился со студентами, проходящими производственную практику в Государственном Комитете по Работе с Религиозными Организациями
Студенты IV курса Азербайджанского Института Теологии с 15 апреля по 25 мая- в течение 6 недель- будут проходить производственную практику в Государственном Комитете по Работе с Религиозными Организациями.
Во время встречи со студентами, проходящими производственную практику, ректор АИТ Джейхун Мамедов рассказал о соответствующих распоряжениях Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, а также о внимании и заботе, которое государство уделяет молодежи.
Важно, чтобы помимо учебного процесса в высшем учебном заведении, студенты смогли применить знания и навыки, полученные во время «круглых столов», тренингов, семинаров и встреч, последовательно проводимых Институтом для повышения их интеллектуального уровня и обогащения духовного мира, сказал он.
Руководитель Института Дж. Мамедов отметил, что производственная практика является важным и ответственным этапом в жизни студентов.
Знания и способности всегда играют первоочередную роль в расширении карьерных возможностей, каждый молодой человек должен думать о своей будущей карьере еще в студенческие годы, подчеркнул он.
Пожелав удачи студентам, ректор рекомендовал им проявить во время практики ответственность и эффективно воспользоваться созданными условиями.
Декан факультета Теологии АИТ Мирнияз Мурсалов сказал, что производственная практика будет полезна в плане получения студентами новых информационных знаний.
М.Мурсалов подчеркнул важность производственной практики в Институте для укрепления, углубления и последующего использования в трудовой деятельности теоретических знаний, полученных студентами.
Он предоставил информацию об условиях, созданных для студентов во время практики, рабочей обстановке и возможностях трудовой деятельности.