Aİİ rektoru Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsində istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) IV kurs tələbələri aprelin 15-dən mayın 25-dək Azərbaycan Respublikası Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsində (DQİDK) 6 həftə ərzində istehsalat təcrübəsi keçəcəklər.
İstehsalat təcrübəsi keçən tələbələrlə təşkil olunan görüşdə Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq sərəncamlarından bəhs edib və dövlət tərəfindən gənclərə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Ali təhsil müəssisəsində tədris prosesi ilə yanaşı, tələbələrin intellektual səviyyəsinin, mənəvi dünyasının zənginləşdirilməsi yönündə İnstitutun ardıcıl “dəyirmi masa”lar, treninqlər, seminarlar və görüşlərdən əldə etdikləri bilik və bacarıqları təcrübədə tətbiq etmələrinin vacibliyini bildirb.
İnstitut rəhbəri C.Məmmədov istehsalat təcrübəsinin tələbələrin həyatında mühüm və məsuliyyətli bir mərhələ olduğunu nəzərə çatdırıb.
Karyera imkanlarının genişləndirilməsində bilik və bacarığın hər zaman öndə dayandığını söyləyən rektor hər bir gəncin tələbəlik illərindən gələcək karyerası barədə düşünməli olduğunu vurğulayıb.
Tələbələrə uğurlar arzulayan rektor təcrübə müddətində məsuliyyətli olmağı və yaradılan şəraitdən səmərəli faydalanmağı tövsiyə edib.
Aİİ-nin İlahiyyat fakültəsinin dekanı Mirniyaz Mürsəlov istehsalat təcrübəsinin informasiya baxımından tələbələr üçün yeni biliklər əldə edilməsində faydalı olacağını bildirib. M.Mürsəlov İnstitutda tələbələrin yiyələndikləri nəzəri bilikləri möhkəmləndirmək, dərinləşdirmək və sonrakı əmək fəaliyyətində istifadəsini təmin etmək üçün istehsalat təcrübəsinin önəmli olduğunu vurğulayıb. Təcrübə müddətində gənclərə yaradılan şərait, iş mühiti, əsas fəaliyyət imkanları haqqında məlumat verib.

AIT rector Jeyhun Mammadov met with the students attending professional practice training
AIT will organize professional practice training for students of the 4th year from April 15 to May 25 at the State Committee on Religious Associations of the Republic of Azerbaijan for 6 weeks.
Meeting with the students who will attend professional practice training, AIT rector Jeyhun Mammadov mentioned related decrees signed by President Ilham Aliyev and emhasized the state care for students. Mr. Mammadov noted that the Institute holds regular events to improve students’ knowledge and the application of this knowledge into practice is important.
Mr. Jeyhun Mammadov noted that this training is an important and responsible period in students’ life. Emphasizing the importance of skills and knowledge in the development of career opportunities, the rector noted that young people should think about their carreer development in their early student years.
The rector wished students success and recommended them to benefit from the conditions created for them efficiently.
Mirniyaz Mursalov, Dean of the Faculty of Theology, said professional practice training would be useful from the aspect of gaining new skills and knowledge. He further added that professional practice training is important for the consolidation of theoretical knowledge and its application into practice in their future activities. The participants were informed about work conditions, environment and major opportunities.