Aİİ-də “Gözəl Quran oxuma” müsabiqəsi təşkil olunub
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığlı ilə “Gözəl Quran oxuma” müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqədə Aİİ-nin İlahiyyat fakültəsinin tələbələri iştirak ediblər. İlahiyyat fakültəsinin dekanı, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Mirniyaz Mürsəlov, dekan müavini, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Kövsər Tağıyev və İnstitutun Baş müəllimi Ənvər Mustafayev münsiflər heyətində təmsil olunublar.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbirdə çıxış edən Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov ali tədris müəssisəsinin istedadlı və bacarıqlı tələbələrin üzə çıxarılması istiqamətində müxtəlif tədbirlər həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb. Müsabiqənin əhəmiyyətini vurğulayan C.Məmmədov tələbələrin bilik səviyyələrini, bacarıq imkanlarını nümayiş etdirmələri baxımından, bu istiqamətdə təşkil olunan müsabiqə və bilik yarışlarının xüsusi rol oynadığını bildirib.
Sonra İlahiyyat fakültəsinin dekanı, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Mirniyaz Mürsəlov gənclərə tövsiyələrini verib, həmçinin müsabiqənin şərtləri haqqında ətraflı bəhs edib. Bu müsabiqənin tələbələrə təcrübə qazanmaq imkanı verdiyini bildirib. Həmçinin, gənclərə gələcəkdə geniş auditoriya qarşısında çıxış etmək fürsəti yaratdığını vurğulayıb.
Tələbələr tərəfindən maraqla qarşılanan müsabiqədə qaliblər münsiflər heyətinin qiymətləndirməsi əsasında müəyyənləşib. Beləliklə, “Gözəl Quran oxuma” müsabiqəsində birinci yerə IV kurs tələbəsi Məmmədov Ruslan, ikinci yerə III kurs tələbəsi Ağamirzəzadə Mirzəli, üçüncü yerə isə IV kurs tələbəsi Rəcəbov Elvin layiq görülüblər.

Quran Reading competition was held at AIT
Student Scientific Society (SSS) at Azerbaijan Institute of Theology organized Quran Reading competition.
The competition was attended by Students of AIT Faculty of Theology. The jury included PhD Mirniyaz Mursalov, Dean of the Faculty of Theology; PhD Kovsar Tagiyev, Vice-dean of the Faculty of Theology and Anvar Mustafayev, instructor of AIT.
The event started with performance of national anthem of Azerbaijan. AIT rector Jeyhun Mammadov made a speech mentioning the implementation of events and activities for the distinction of talented students. Emphasizing the importance of the competition, Mr. Mammadov said competitions and events organized for the demonstration of students’ knowledge and talent play special role in the development of students' skills.
Mirniyaz Mursalov, Dean of the Faculty of Theology, informed participants about the competition rules and shared his opinion with students. Mr. Mursalov noted that the competition enabled them to gain experience in this direction. He further noted that this gives them the opportunity of performance experience before larger audience in the future.