Ukrayna-Azərbaycan layihələrinin rəhbəri Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunu ziyarət edib
Ukrayna-Azərbaycan layihələrinin rəhbəri, jurnalist Marina Qonçaruk Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunu (Aİİ) ziyarət edib.
Aİİ rektoru ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Ceyhun Məmmədov qonağı salamlayaraq, onu İnstitutda görməkdən məmnun olduğunu bildirib. Ali təhsil müəssisəsi haqqında geniş məlumat verən rektor Aİİ-nin beynəlxalq əlaqələrin qurulmasına böyük önəm verdiyini nəzərə çatdırıb. Qeyd edib ki, İnstitut dünyanın bir çox ölkəsinin bu sahə üzrə ixtisaslaşmış təhsil və tədqiqat müəssisələri ilə əməkdaşlıq etməkdə maraqlıdır.
C.Məmmədov daha sonra İnstitutun tədris sahəsində təcrübə qazanmasında əməkdaşlıq etdiyi ali təhsil qurumları ilə əlaqələrinin xüsusi əhəmiyyəti olduğunu vurğulayıb. Rektor elmi tədqiqat işlərinin aparılmasının, birgə layihələrin reallaşdırılmasının, professor-müəllim heyəti və doktorantlar üçün qarşılıqlı akademik səfərlərin, tələbə mübadiləsinin həyata keçirilməsinin zəruriliyinə toxunub.
Daha sonra Marina Qonçaruk təmsil etdiyi ölkənin universitetləri ilə Aİİ arasında əlaqələrin təşkili, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi məsələlərinə toxunub.
Görüşdə gələcək əməkdaşlıqla yanaşı, tələbə-müəllim mübadiləsi və digər məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.

Project Executive Secretary visits AIT
Marina Goncharuk, Project Executive Secretary of Ukraine in Baku, visited Azerbaijan Institute of Theology (AIT).
Welcoming the guest, AIT rector Jeyhun Mammadov expressed his satisfaction with her visit. The Rector gave detailed information about the Institute and noted that AIT attaches particular importance to the establishment of international relations. He noted that the Institute is interested in collaborating with various educational and research institutions of the world specialized in this field.
J.Mammadov further emphasized the importance of the international relations with higher education institutions to gain educational experience. The Rector mentioned the necessity of conducting researches, implementing joint projects, organizing mutual academic visits for academic staff and doctoral students and exchange of students.
Marina Goncharuk touched upon the establishment of relations and exchanges of experience between AIT and the universities of the country she represents.
The parties exchanged views on future cooperation as well as student-teacher exchanges and other issues.