İlahiyyat İnstitutunda imtahanların nəticələri müzakirə olunub
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) payız semestri qış imtahan sessiyasının nəticələri müzakirə olunub.
Aİİ rektoru Aqil Şirinov iclas iştirakçılarını salamladıqdan sonra, gündəlikdə olan məsələlər barədə məlumat verib.
Aİİ-nin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru Mübariz Camalov imtahan sessiyasının nəticələri, qarşıya çıxan problemlər haqqında geniş məlumat verib, sözügedən məsələlərin həlli üçün təkliflərini səsləndirib.
Aİİ-nin Elm və innovasiyalar üzrə prorektoru Mirniyaz Mürsəlov imtahanlar zamanı şahidi olduğu bir sıra məsələlərə toxunub. Bildirib ki, ümumilikdə imtahanları nəticələrini qənaətbəxş hesab etmək olar.
Aİİ İlahiyyat fakültəsinin dekanı Elnurə Əzizova təqaüd alacaq tələbələr haqqında məlumat verib, təkrar imtahanların uğurla başa çatdığını qeyd edib.
Aİİ Tədris şöbəsinin müdiri Zərifə Əliyeva imtahan prosesi zamanı yaranan nöqsanlardan, imtahanların nəticələrindən, Operativ Qərargaha daxil olan təklif və şikayətlərdən söz açıb.
Aİİ Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri Fidan Yusifova magistrantlar və doktorantlar barədə məlumat verib.
Ali təhsil müəssisəsinin rəhbəri Aqil Şirinov çıxış edənləri dinlədikdən sonra, qeyd edilən məsələlər barədə fikirlərini bölüşüb. İmtahanların obyektiv keçirildiyini, tələbələr tərəfindən daxil olan müraciətlərə həssaslıqla yanaşıldığını, onların təklif və şikayətlərinin dinlənildiyini vurğulayıb.

В Институте теологии обсуждены результаты экзаменов
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) обсуждены результаты зимней экзаменационной сессии осеннего семестра.
Ректор АИТ Агиль Ширинов поприветствовал участников заседания и дал информацию о вопросах повестки дня.
Проректор АИТ по организации обучения и образовательным технологиям Мубариз Джамалов предоставит обширную информацию о результатах экзаменационной сессии, возникших проблемах, озвучил предложения для решения указанных вопросов.
Проректор АИТ по науке и инновациям Мирнияз Мурсалов коснулся ряда моментов, свидетелями которых он стал в ходе экзаменов. Он отметил, что результаты экзаменов можно считать удовлетворительными.
Декан факультета теологии АИТ Эльнура Азизова дала информацию о студентах-стипендиатах. Она сообщила, что повторные экзамены прошли успешно.
Заведующая Учебным отделом АИТ Зарифа Алиева рассказала о недостатках, возникших в процессе экзамена, его результатах, предложениях и жалобах, поступивших от Оперативного штаба.
Заведующая Отделом магистратуры и докторантуры АИТ Фидан Юсифова дала информацию о магистрантах и докторантах.
Прослушавший выступления ректор вуза Агиль Гиринов поделился своим мнением об указанных вопросах. Он довел до внимания, что экзамены прошли объективно, обращения студентов тщательно рассматривались, были выслушаны их предложения и жалобы.