“Din araşdırmaları” jurnalına məqalə qəbulu davam edir
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) “Din araşdırmaları” jurnalının dördüncü sayına məqalə qəbulu davam edir.
Məqalələrinin “Din araşdırmaları” jurnalında dərc olunmasını arzulayanlar aprelin 30-dək müraciət edə bilərlər. Jurnala təqdim edilən məqalələr Ali Attestasiya Komissiyasının dövri elmi nəşrlərin qarşısında qoyduğu tələblərə və Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun qaydalarına cavab verməli, digər nəşrlərdə dərc olunmamalıdır. Təqdim olunan yazının əvvəlində məqalənin adından sonra müəllifin adı, işlədiyi müəssisə və müəllifin elektron poçt ünvanı göstərilməlidir.
Məqalələr elektron qaydada redaksiyanın [email protected] elektron ünvanına göndərilməlidir. Həmçinin, məqalənin mətni 1 nüsxədə (həmçinin elektron forması kompakt diskdə) elmi dərəcəsi olan şəxsin məqalə haqqında rəyi ilə birgə müəlliflərin özləri tərəfindən jurnalın redaksiyasına (Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu, Azərbaycan, Bakı şəhəri, Əhməd Cəmil, 41A) təqdim edilə bilər. Əlyazma müəlliflər tərəfindən mütləq imzalanmalı və onun redaksiyaya təqdimedilmə tarixi göstərilməlidir.
Qeyd edək ki, elmi nəşrdə dinin teoloji, fəlsəfi, tarixi, sosioloji, psixoloji, ədəbi və digər aspektlərdən tədqiq olunduğu məqalələrin qəbulu nəzərdə tutulub. Dərginin redaksiya heyətinin üzvləri Azərbaycanla yanaşı, Türkiyə, Rusiya, İran və İsveçrənin təhsil müəssisələrində çalışan tanınmış alimlərdir.
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) elmi fəaliyyətinin əsas göstəricilərindən biri olan “Din araşdırmaları” jurnalı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası (AAK) tərəfindən fəlsəfə və psixologiya üzrə elmi məqalələrin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısına daxil edilib.
Gələcəkdə “Din araşdırmaları” jurnalının tanınmış beynəlxalq indekslərə daxil edilməsi nəzərdə tutulur.

Call for papers is open for Journal of Religious Stuides
Call for papers is open for the fourth issue of the Journal of Religious Studies published by Azerbaijan Institute of Theology (AIT).
Those who wish to publish paper in the Journal of Religious Stuides can submit their articles till April 30. Articles submitted for publication should meet the requirements of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for academic journals as well as the rules of Azerbaijan Institute of Theology. Articles should be a new research that are previously unpublished. Author’s name, affiliation and e-mail address should follow the title of the article.
Articles should be sent to [email protected]. Authors can also submit hard copies of their articles (with electronic version on CD) to the editorial office of the journal (Azerbaijan Institute of Theology, Ahmad Jamil 41A, Baku, Azerbaijan) together with a review about article. Manuscripts should be signed by authors and should indicate the submission date.
The journal includes articles on theological, philosophical, historical, sociological, psychological, literary and other aspects of religion. The editorial board consists of local as well as international scholars from different countries such as Turkey, Russia, Iran and Switzerland.
It should be noted that academic publications are one of the main indicators of the academic activity of higher education institutions.
In the future, the Journal of Religious Studies is expected to be included in the well-known international databases.