Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda tələbələrlə onlayn iclas keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) 2020/2021-ci tədris ili yaz semestrinin başa çatması ilə əlaqədar onlayn iclas keçirilib.
“Microsoft Teams” platforması üzərindən onlayn formatda təşkil olunan tədbirdə Aİİ-nin rəhbər heyəti, müəllimləri və tələbələri iştirak ediblər.
Aİİ-nin rektoru, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Aqil Şirinov iclasda çıxış edərək, yaz semestrinin, eyni zamanda, yay imtahan sessiyasının müvəffəqiyyətlə başa çatması münasibətilə təbriklərini bildirib.
A.Şirinov Azərbaycan Respublikası ərazisində koronavirus (COVID-19) pandemiyasının qarşısının alınması, həmçinin dərslərin əyani formada başlanacağı ilə bağlı tələbələri vaksinasiyada fəal iştiraka səsləyib.
Aİİ rəhbəri tələbələrə Aİİ-də həyata keçirilən dil kurslarında, müxtəlifmövzulu müsabiqələrdə fəal iştirak etmələrini tövsiyə edib. O, təhsilalanlar üçün yay və qış məktəblərinin təşkili, həmçinin ölkəmizin müxtəlif bölgələrinə səfərlərin həyata keçirilməsi, Mövlanə və Erasmus+ proqramları çərçivəsində xarici ölkələrdə təhsilin davam etdirilməsi məsələlərinə toxunub.
İnstitut rektoru daha sonra keçən yay imtahan sessiyasında tələbələrin göstəricilərinə əsasən müxtəlif adlı təqaüdlərə layiq görülənləri təbrik edib.
Qeyd edək ki, imtahan sessiyası müddətində əldə etdikləri nəticələrə (ÜOMG) əsasən, təhsilalanlara tələbə təqaüdləri ilə yanaşı, adlı təqaüdlər də verilir.

Azerbaijan Institute of Theology holds online meeting with students
Azerbaijan Institute of Theology (AIT) organized an online meeting to discuss the results of the 2020-2021 spring semester.
The event was organized through the Microsoft Teams platform and was attended by AIT administration, teachers and students.
AIT rector Agil Shirinov addressed the meeting and congratulated the students on the successful completion of the spring semester as well as the summer exam session.
A.Shirinov urged students to participate actively in the immunization process to prevent the coronavirus (COVID-19) pandemic in the Republic of Azerbaijan.
The AIT rector encouraged students to participate actively in AIT language classes and competitions on a variety of topics. He discussed the organizing of summer and winter schools for students, as well as travels to other parts of the country and the continuation of study abroad through the Mevlana and Erasmus + programs.
He then congratulated the recipients of various scholarships awarded based on students' success in last summer exam session.
In addition to student scholarships, students are also awarded scholarships based on students’ grade point average (GPA) in the exam session.