Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda tələbələrlə onlayn iclas keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) 2020/2021-ci tədris ili yaz semestrinin başa çatması ilə əlaqədar onlayn iclas keçirilib.
“Microsoft Teams” platforması üzərindən onlayn formatda təşkil olunan tədbirdə Aİİ-nin rəhbər heyəti, müəllimləri və tələbələri iştirak ediblər.
Aİİ-nin rektoru, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Aqil Şirinov iclasda çıxış edərək, yaz semestrinin, eyni zamanda, yay imtahan sessiyasının müvəffəqiyyətlə başa çatması münasibətilə təbriklərini bildirib.
A.Şirinov Azərbaycan Respublikası ərazisində koronavirus (COVID-19) pandemiyasının qarşısının alınması, həmçinin dərslərin əyani formada başlanacağı ilə bağlı tələbələri vaksinasiyada fəal iştiraka səsləyib.
Aİİ rəhbəri tələbələrə Aİİ-də həyata keçirilən dil kurslarında, müxtəlifmövzulu müsabiqələrdə fəal iştirak etmələrini tövsiyə edib. O, təhsilalanlar üçün yay və qış məktəblərinin təşkili, həmçinin ölkəmizin müxtəlif bölgələrinə səfərlərin həyata keçirilməsi, Mövlanə və Erasmus+ proqramları çərçivəsində xarici ölkələrdə təhsilin davam etdirilməsi məsələlərinə toxunub.
İnstitut rektoru daha sonra keçən yay imtahan sessiyasında tələbələrin göstəricilərinə əsasən müxtəlif adlı təqaüdlərə layiq görülənləri təbrik edib.
Qeyd edək ki, imtahan sessiyası müddətində əldə etdikləri nəticələrə (ÜOMG) əsasən, təhsilalanlara tələbə təqaüdləri ilə yanaşı, adlı təqaüdlər də verilir.

В Азербайджанском институте теологии состоялось онлайн-заседание со студентами
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) состоялось онлайн-заседание, посвященное завершению весеннего семестра 2020-2021 учебного года.
В мероприятии, организованном в онлайн-формате посредством платформы "Microsoft Teams", приняли участие руководящий состав, преподаватели и студенты АИТ.
Ректор АИТ, доктор философии по теологии Агиль Ширинов, выступая на заседании, поздравил учащихся с успешным завершением весеннего семестра, а также летней экзаменационной сессии.
A.Ширинов призвал студентов к вакцинации для прекращения пандемии коронавируса (COVID-19) на территории Азербайджанской Республики, а также в связи с началом занятий в очной форме.
Глава АИТ рекомендовал студентам активно участвовать в языковых курсах и конкурсах на различные темы, проводимых в АИТ. Он коснулся вопросов проведения для учащихся летних и зимних школ, организации для них поездок в различные регионы нашей страны, а также продолжения образования в зарубежных странах в рамках программ "Mövlanə" и "Erasmus+".
Затем ректор института поздравил тех, кто был удостоен различных именных стипендий на основе показателей на экзаменационной сессии прошлым летом.
Отметим, что на основе результатов экзаменационной сессии (общий средний показатель успеваемости / ÜOMG), помимо студенческих стипендий учащимся предоставляются также именные.