Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatı (BMqT) tərəfindən təşkil olunan ingilis dili kursunda ali təhsil müəssisəsində təhsil alan tələbələr pulsuz iştirak edirlər. Kursların təşkilində məqsəd tələbələrin həm akademik, həm də şəxsi inkişafına töhfə verməkdir.
Layihə çərçivəsində tələbələrin ingilis dili üzrə 4 dil bacarığının artırılması yönündə dərslər keçirilir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda tələbələrin sahib olacaqları ixtisası daha dərindən bilmək, onun sirlərinə yiyələnmək üçün bir neçə ay əvvəl onlayn İslam əqaidi üzrə ərəbcə klassik dini mətnləri oxuma kursu fəaliyyətə başlayıb. Eyni zamanda, pandemiya dövründə tələbələr üçün motivasiya xarakterli təlimlərin, yarış və müsabiqələrin, həmçinin ixtisasyönümlü onlayn kursların təşkili nəzərdə tutulub.

В Азербайджанском институте теологии стартовали онлайн-курсы английского языка
Курсы английского языка, организованные Международной организацией по миграции (МОМ), являются бесплатными для студентов высшего учебного заведения. Целью организации курсов является внесение вклада в академическое и личностное развитие студентов.
В рамках проекта проводятся уроки по улучшению навыков аудирования, говорения, чтения и письма на английском языке.
Отметим, что несколько месяцев назад в Азербайджанском институте теологии стартовали курсы чтения классических религиозных текстов по исламу на арабском языке. В то же время, на период пандемии для студентов предусмотрена организация мотивационных тренингов, соревнований и конкурсов, а также онлайн-курсов по специальности.