Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda “Bədən dili” mövzusunda onlayn vebinar keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Tələbə Elm Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə “Bədən dili” mövzusunda onlayn vebinar keçirilib.
Vebinarda açılış nitqi ilə çıxış edən Aİİ TEC-in sədri, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Məmmədəli Babaşlı bildirib ki, TEC tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, onların ideya və təkliflərinin reallaşması üçün müxtəlif layihələrdə və maarifləndirici seminarlarda iştirakına xüsusi diqqət yetirir.
İnstitutun üçüncü kurs tələbəsi Orxan Abışlı fərdlərin öz fikirlərini qarşı tərəfə çatdırılmasında bədən dilinin önəmindən, ondan düzgün istifadə qaydalarından danışıb.
Daha sonra Aİİ-nin İlahiyyat fakültəsinin dekan müavini, sosiologiya üzrə fəlsəfə doktoru Asəf Qənbərov qeyd edib ki, vebinarın əsas məqsədi gənclərə şəxsi və peşəkar fəaliyyətlərində bədən dilindən düzgün istifadəni öyrətməkdir. Həmçinin tədbirin mövzusu bədən dilinin insan həyatındakı əhəmiyyəti barədə gəncləri maarifləndirməkdir.
Vebinarda jest və mimikadan istifadə; effektiv ünsiyyət üçün düzgün səs tonundan və göz təmasından istifadə kimi mövzular ətrafında söhbət açılıb.

В Азербайджанском институте теологии проведен онлайн-вебинар на тему «Язык тела»
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) проведен вебинар на тему «Язык тела», организованный Студенческим научным обществом (СНО).
Открывший вебинар со вступительной речью председатель СНО АИТ, доктор философии по теологии, доцент Мамедали Бабашлы отметил, что СНО уделяет особое внимание участию студентов в различных проектах и просветительских семинарах для рациональной организации свободного времени, реализации их идей и предложений.
Студент третьего курса Института Орхан Абышлы рассказал о важности языка тела в донесении индивидами своих мыслей до оппонента, правилах его правильного использования.
Выступивший далее заместитель декана факультета теологии АИТ, доктор философии по социологии Асаф Ганбаров подчеркнул, что основная цель вебинара заключается в обучении молодежи правильному использованию языка тела в личной жизни и профессиональной деятельности, а также в просвещении молодежи в связи с важной ролью языка тела в жизни человека.
В рамках вебинара были обсуждены такие темы, как применение жестов и мимики, использование правильного тона голоса и зрительного контакта для эффективного общения.