Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda “Bədən dili” mövzusunda onlayn vebinar keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Tələbə Elm Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə “Bədən dili” mövzusunda onlayn vebinar keçirilib.
Vebinarda açılış nitqi ilə çıxış edən Aİİ TEC-in sədri, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Məmmədəli Babaşlı bildirib ki, TEC tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, onların ideya və təkliflərinin reallaşması üçün müxtəlif layihələrdə və maarifləndirici seminarlarda iştirakına xüsusi diqqət yetirir.
İnstitutun üçüncü kurs tələbəsi Orxan Abışlı fərdlərin öz fikirlərini qarşı tərəfə çatdırılmasında bədən dilinin önəmindən, ondan düzgün istifadə qaydalarından danışıb.
Daha sonra Aİİ-nin İlahiyyat fakültəsinin dekan müavini, sosiologiya üzrə fəlsəfə doktoru Asəf Qənbərov qeyd edib ki, vebinarın əsas məqsədi gənclərə şəxsi və peşəkar fəaliyyətlərində bədən dilindən düzgün istifadəni öyrətməkdir. Həmçinin tədbirin mövzusu bədən dilinin insan həyatındakı əhəmiyyəti barədə gəncləri maarifləndirməkdir.
Vebinarda jest və mimikadan istifadə; effektiv ünsiyyət üçün düzgün səs tonundan və göz təmasından istifadə kimi mövzular ətrafında söhbət açılıb.

Student Scientific Society (SSC) of Azerbaijan Institute of Theology (AIT) held an online webinar on Body Language.
Associate Professor Mammadali Babashli, Chairman of AIT Student Scientific Society, opened the webinar and said that SSC pays special attention to the efficient organization of students’ leisure time, their participation in various projects and educational seminars.
Orkhan Abishli, a third-year student of the institute, mentioned the importance of body language in the communication of individuals and the rules of its proper use.
Asaf Ganbarov, Deputy Dean of the Faculty of Theology, noted that the webinar aims to teach young people the proper use of body language in their personal and professional activities. The topic of discussion is to educate young people about the importance of body language in human life.
The webinar discussed the use of gestures and facial expressions, the right tone of voice and eye contact for effective communication.