Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu ilə Lənkəran Dövlət Universiteti əməkdaşlıq əlaqələri qurur
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) rektoru, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Ceyhun Məmmədov və institutun bir qrup əməkdaşı cənub bölgəsində keçirilən tədbirlər çərçivəsində Lənkəran Dövlət Universitetində (LDU) olub.
LDU-nun rektoru vəzifəsini icra edən professor Natiq İbrahimov qonaqlara universitetdə təhsilin səviyyəsinin yüksəldilməsi, tədrisin səmərəliliyinin artırılması istiqamətində görülən işlərdən, əldə edilən uğurlardan danışıb. Universitet rəsmisi yeni yaradılan Aİİ ilə LDU arasında qarşılıqlı əlaqələrin hər iki tərəf üçün səmərəli olacağını bildirib. Səmimi və işgüzar şəraitdə keçən söhbət zamanı ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın istiqamətləri müzakirə edilib.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun rektoru Ceyhun Məmmədov cənub bölgəsində yeganə ali təhsil ocağı Lənkəran Dövlət Universitetində olmaqdan məmnunluğunu ifadə edərək, bu ali təhsil müəssisəsi ilə Aİİ arasında qarşılıqlı əlaqələrin yaradılmasında maraqlı olduğunu bildirib. İlahiyyat İnstitutunun fəaliyyəti haqqında məlumat verən C.Məmmədov xarici universitetlərlə yanaşı yerli təhsil müəssisələri ilə də əlaqələrin qurulması istiqamətində səylərini davam etdirdiklərini bildirib.
Görüşdə elm və tədqiqat sahəsində ikitərəfli əməkdaşlıq; maraq doğuran mövzularda təcrübələrdən qarşılıqlı faydalanma; birgə elmi konfrans, seminar, elmi-tədqiqat işləri və mühazirələrin təşkil olunması; iki ali təhsil müəssisəsi arasında müştərək fənlər üzrə müəllim mübadiləsinin formaları; yay məktəbi çərçivəsində ikitərəfli görüşlərin təşkili barədə müzakirələr aparılıb.

Azerbaijan Institute of Theology establishes relations with Lankaran State University
Jeyhun Mammadov, Rector of Azerbaijan Institute of Theology (AIT) and representatives of the Institute visited Lankaran State University (LSU) in the frame of the promotional events held in the southern region of Azerbaijan.
Professor Natig Ibrahimov, Acting rector of Lankaran State University, mentioned the achievements and work implemented for the development of education at the University. The rector noted that mutual relations will be effective both for AIT and LSU. The meeting was conducted in a sincere atmosphere and directions of collaboration were discussed.
AIT rector Jeyhun Mammadov expressed his satisfaction with the visit to the University which is the only higher education institution in the town and noted that AIT is interested in the cooperation with LSU. Speaking about the activities of the Institute, AIT rector said the Institute continues to establish relations both with foreign and local higher education institutions.
The meeting discussed bilateral academic cooperation; mutual benefit from experiences in topics of interest; joint conferences, seminars, academic researches and lectures; forms of teacher exchanges on joint subjects between two higher education institutions and organization of bilateral meetings within the summer school project.