Aİİ tələbələri XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) tələbələri Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisini ziyarət ediblər.
Gənclər sərgidə İlahiyyat İnstitutunun və digər ali təhsil müəssisələrinin stendlərinə baş çəkib, təqdim olunan yeniliklərlə yaxından tanış olub, həmçinin xarici universitetlərin nümayəndələri ilə əlaqə quraraq, təhsil barədə ətraflı məlumatlar əldə ediblər.
Qeyd edək ki, XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisi gənclər, təhsil müəssisələri və şirkətlər arasında ünsiyyət üçün mühüm platformadır və yeni imkanlar yaratmaqla yanaşı, həm də maraqlı və perspektiv layihələri gündəmə gətirir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində debüt edir. Ziyarətçilər sərgidə ali təhsil müəssisəsində ixtisaslar, təqaüd proqramları, ödənişsiz təhsil imkanları, İnstitutun beynəlxalq əlaqələri, xarici universitetlərlə bağlanılmış müqavilələr, müəssisədə keçirilən tədbirlər, konfranslar, həmçinin əldə olunan nailiyyətlər haqqında geniş məlumat ala bilərlər. Həmçinin onlar İnstitutun fəaliyyətini əks etdirən Azərbaycan, rus, ingilis və ərəb dillərində kataloq, broşür və bukletlərlə; mətbu nəşrləri – “Din araşdırmaları” jurnalı, “İlahiyyatçı” qəzeti, “İlahiyyat” jurnalı; konfrans materialları və “İlahiyyat nəşrləri” adı altında layihəyə əsasən nəşr olunan ali təhsil müəssisəsi müəllimlərinin kitabları ilə tanış olmaq imkanına sahibdirlər.

AIT students at the 13th International Education Fair
Students of Azerbaijan Institute of Theology visited the 13th International Education Fair held at the Baku Expo Center.
Students visited the stand of Azerbaijan Institute of Theology and other universities at the fair, familiarized themselves with the news presented as well as contacted representatives of other universities and received detailed information about education.
The 13th International Education Fair is an important platform for communication between young people and educational institutions promising prospective projects with new opportunities.
Azerbaijan Institute of Theology debuts at the 13th International Education Fair this year. Visitors will be able to learn more about majors in higher education institutions, scholarships, various educational opportunities, international relations, agreements with foreign universities, events, conferences as well as achievements. They can also get acquainted with catalogs, brochures and booklets in Azerbaijani, Russian, English and Arabic, reflecting the activities of the Institute, publications such as the Journal of Religious Studies, the newspaper Theologian, Journal of Theology, conference materials and the books written by the Institute teachers published under the project Theological publications.
Azerbaijan International Education Fair is one of the most significant events in our country and is an effective platform for professional communication and educational projects.