Aİİ-də YAP-ın özək təşkilatının növbəti iclası keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) 3 iyul 2019-cu il tarixdə Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Əhməd Cəmil, 41 ünvanında yerləşən özək təşkilatının növbəti iclas keçirilib.
Tədbirdə YAP-ın Yasamal Rayon Təşkilatının sədri Tağı Əhmədov, YAP-ın Yasamal Rayon Təşkilatı sədrinin müavini Bəxtiyar Nəbiyev, Aİİ-nin rektoru Ceyhun Məmmədov, İnstitutun müəllim, tələbə və işçi heyəti iştirak ediblər.
Aİİ rektoru C.Məmmədov ümummilli lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında mühüm rol oynadığını bildirib. Rektor qeyd edib ki, müasir Azərbaycan ulu öndər Heydər Əliyev ideyaları ilə uğurlu inkişaf yolundadır. Bu gün Azərbaycanın müsəlman ölkələri arasında əmin-amanlığı ilə seçildiyini qeyd edən C.Məmmədov bildirib ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin həyata keçirdiyi məqsədyönlü siyasət sayəsində ölkəmizin etibarlı gələcəyinin möhkəm, sarsılmaz əsasları yaradılır.
Daha sonra rektor ümummilli lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin davam etdirdiyi dövlət-din siyasətinin uğurlarından danışıb. Ölkə Prezidentinin Sərəncamı ilə Aİİ-nin yaradılmasını bu istiqamətdə atılmış vacib addımlardan biri olduğunu nəzərə çatdıran İnstitut rəhbəri ali təhsil müəssisəsinin dövlətin xüsusi diqqət və qayğısı ilə tam əhatə olunduğunu nəzərə çatdırıb. C.Məmmədov daha sonra vurğulayıb ki, hər birimiz özümüzü dövlətin əsgəri hesab edirik və göstərilmiş etimadı doğrultmaq üçün Aİİ heyəti olaraq var gücümüzlə çalışırıq.
İclasda çıxış edən YAP Yasamal Rayon Təşkilatının sədri Tağı Əhmədov partiyanın yaranma tarixindən bəhs edib. 14 iyul 2019-cu il tarixdə ümummilli lider Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəlməsindən 50 il ötdüyünü vurğulayan Tağı Əhmədov Ulu Öndərin Azərbaycan tarixindəki misilsiz xidmətlərindən, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə partiyanın bu gün gördüyü işlərdən, YAP-ın Azərbaycan dövlətçiliyinin inkişafına verdiyi töhfələrdən danışıb. T. Əhmədov vurğulayıb ki, YAP-ın öz sıralarını daim genişləndirməsi partiyaya cəmiyyətdə olan yüksək inam və etibarın göstəricisidir. Bunun əsasında partiyanın keçdiyi şərəfli yol, Azərbaycançılıq əqidəsinə söykənərək, daim ölkəmizin hərtərəfli tərəqqisi və firavan gələcəyi üçün göstərdiyi xidmətlər dayanır.
İclasda üzvlük üçün müraciət edən əməkdaşların ərizələri qəbul olunub.
Sonda YAP-ın təşkilatçılığı ilə keçirilən şahmat yarışmasında üçüncü yerin qalibi olan əməkdaşlarımız medal və mükafatla təltif olunub.

AIT hosted the next meeting of the founding organization of NAP
On July 3, 2019, Azerbaijan Institute of Theology (AIT) hosted the next meeting of the founding organization of the New Azerbaijan Party (NAP) at Ahmad Jamil 41.
The meeting was attended by Taghi Ahmadov, Chairman of NAP Yasamal District Organization; Bakhtiyar Nabiyev, Deputy Chairman of NAP Yasamal District Organization; Jeyhun Mammadov, Rector of AIT; students and academic staff of the Institute.
AIT rector Jeyhun Mammadov said that the New Azerbaijan Party, founded by national leader Heydar Aliyev, played an important role in the socio-political life of the country. The Rector noted that modern Azerbaijan is on the path of successful development thanks to the ideas of national leader Heydar Aliyev. Emphasizing that Azerbaijan is distinguished for being a peaceful country among Muslim states today, Jeyhun Mammadov said that thanks to the purposeful policy of President Ilham Aliyev, strong and steadfast foundations of the country are being established.
The Rector further mentioned the achievements of the state-religion policy formed by national leader Heydar Aliyev and pursued by President Ilham Aliyev. Noting that the establishment of AIT by President’s Order as one of the important steps taken in this direction, The Rector emphasized that the Institute is supported by the state care. J.Mammadov further emphasized that each of us is a soldier of the state and we are making every effort to justify the confidence reposed in us.
Taghi Ahmadov, Chairman of NAP Yasamal District Organization spoke about the establishment of the party. Taghi Ahmadov emphasized that 50 years have passed since national leader Heydar Aliyev came to power on July 14, 2019 and mentioned the unique service of National Leader in the history of Azerbaijan, the activities of the party under the leadership of President Ilham Aliyev and the contribution of NAP to the development of Azerbaijani statehood. He stressed that constant expansion of NAP’s capacity is the sign of great trust and confidence of the society. The honorable path of the party is based on the idea of Azerbaijani nationalism and the services for the comprehensive progress and prosperous future of the country.
At the meeting, the employees applying for the party membership were accepted.
At the end, the winners of the third place of the chess competition organized by NAP were awarded with medals and prizes.