Aİİ-də Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti ilə görüş təşkil olunub
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti Arif Quliyev ilə görüş keçirilib.
Aİİ-nin Dillər və ictimai fənlər kafedrasının müdiri, dosent İlkin Əlimuradov tədbir iştirakçılarını salamlayıb. Gəncliyin sağlamruhlu, savadlı, yüksək mənəvi tərbiyəyə malik olmasının dövlət üçün vacibliyini qeyd edən İ.Əlimuradov tələbələrin intellektual səviyyəsinin, mənəvi dünyasının zənginləşdirilməsi istiqamətində İnstitutun ardıcıl “dəyirmi masa”lar, treninqlər, seminarlar, görüşlər təşkil etməsinin xüsusi önəm daşıdığını vurğulayıb.
İ.Əlimuradov görüşün mahiyyətindən bəhs edib və gənclərin inkişafında mütaliənin, yazarlarla ünsiyyətin, sənət adamları ilə görüşün önəmini diqqətə çatdırıb. O, Xalq artistinin həyat və yaradıcılığı barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra çıxış edən Xalq artisti Arif Quliyev düşüncələrini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüb. Kino və teatr sahəsində göstərdiyi xidmətlər, çəkildiyi filmlər haqqında məlumat verən Xalq artisti bunların gənc nəslin tərbiyəsində əhəmiyyətli rolu olduğunu bildirib. Müxtəlif səpkili və fərqli xarakterli obrazlar yaratdığını qeyd edən A.Quliyev yaradıcılığında hər zaman insanları güldürüb-düşündürməyi qarşısına məqsəd qoyduğunu etiraf edib.
Xalq artisti ali təhsil müəssisəsinin elm və sənət adamları ilə də görüş keçirməsini təqdirəlayiq hal kimi qiymətləndirib.
Tədbirin təşkil olunmasında İnstitutun rəhbəriliyinə və iştirakçılarına minnətdarlığını bildirən A.Quliyev yaradıcılıq planlarından danışıb.

AIT held a meeting with the People’s Artist of Azerbaijan
Azerbaijan Institute of Theology (AIT) held a meeting with Arif Guliyev, People’s Artist of Azerbaijan.
Ilkin Alimuradov, Head of the Department of Languages and Social Sciences, opened the meeting welcoming the participants. He emphasized that the organization of roundtables, trainings, seminars and meetings is of particular importance for improving students’ intellectual level and enriching their spiritual world.
Ilkin Alimuradov mentioned the importance of the meetings with writers and artists from the aspect of development of youth. He informed the participants about the life and creative activity of the actor.
People’s Artist Arif Guliyev then delivered a speech and shared his opinions with the meeting participants. Informing the audience about his contribution to the fields of cinema and theatre, the actor emphasized the importance of these activities in the development of younger generation. Speaking about his various characters, Arif Guliyev admitted that his aim has always been to make audience think through comedy.
The actor said that organization of meetings with art and science people is commendable.
Expressing his gratitude to the Institute administration for the meeting, Arif Guliyev mentioned his future plans.