Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun rəhbər heyəti şəhid ailəsini ziyarət edib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) rəhbər heyəti şəhidlərin xatirəsinin yad edilməsi məqsədilə Azərbaycanın bütövlüyü uğrunda canından keçmiş Əlizamin Mustafalı Valeh oğlunun ailəsini ziyarət edib.
Görüş zamanı ailə üzvləri ilə söhbətlər aparılaraq, Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşmüş, Azərbaycan Bayrağını işğaldan azad olunan torpaqlarımızda dalğalandırmış, ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş əsgər və zabitlərimizi, bütün şəhidlərimizi dərin ehtiramla yad edildiyi qeyd olunub. Bildirilib ki, hazırda qalib və yenilməz xalq kimi yaşamağımızı şəhidlərimizə, qazilərimizə borcluyuq.
Qeyd edək ki, Əlizamin Mustafalı oktyabrın 21-də Hadrut istiqamətində gedən döyüşlər zamanı şəhid olub. Sumqayıt Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub.

AIT leadership visits martyr family
To commemorate martyrs, the leadership of Azerbaijan Institute of Theology (AIT) visited the family of Alizamin Mustafali Valeh oglu, who died for the integrity of Azerbaijan.
During the meeting, family members talked and paid tribute to the soldiers and officers who fought heroically in the Great Patriotic War, waved the Azerbaijani flag in our liberated lands, sacrificed their lives for the territorial integrity of our country. It was noted that we owe our martyrs and veterans to live as a victorious and invincible nation.
Alizamin Mustafali was killed on October 21 during the fighting in the direction of Hadrut. He was buried in Sumgayit Alley of Martyrs.