Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun müəllim və tələbə heyəti Fəxri xiyabana gələrək, ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
12 Dekabr, 2019
Dekabrın 12-si dünya şöhrətli siyasətçi, görkəmli dövlət xadimi, Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Günüdür.
Bu münasibətlə Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun müəllim və tələbə heyəti Fəxri xiyabana gələrək, Ulu Öndərin xatirəsini yad edib, məzarı önünə gül dəstələri qoyub.
Qeyd edək ki, Müstəqil Azərbaycan Dövlətinin qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin vəfatından 16 il ötür. Ulu Öndər Heydər Əliyev Azərbaycana rəhbərliyinin bütün dövrlərində yürütdüyü uzaqgörən siyasət nəticəsində ölkəmizin nüfuzunun artması, hərtərəfli inkişafa nail olunması, müstəqilliyimizin əbədi və dönməzliyinin, din sahəsində sabitliyin və milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunması istiqamətində müstəsna xidmətlər göstərib. Heydər Əliyev fenomeni, şəxsiyyətinin ucalığı, fövqəladə idarəçilik qabiliyyəti, yüksək intellekti onun adının dünyanın görkəmli siyasətçiləri və dövlət xadimləri arasında həmişə birincilər sırasında çəkilməsinə səbəb olub.
Hazırda ümummilli lider Heydər Əliyevin məqsədyönlü və uzaqgörən siyasətini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev uğurla davam etdirir.

AIT academic staff and students visit the Alley of Honor to pay tribute to the memory of national leader Heydar Aliyev
12 December, 2019
December 12 is a remembrance day of the memory of Heydar Aliyev, a well-known politician, prominent statesman and national leader of the Azerbaijani people.
Academic staff and students of Azerbaijan Institute of Theology visited the Alley of Honor and paid tribute to the memory of the national leader by laying flowers at the grave.
16 years have passed since the death of Heydar Aliyev, the founder of the independent Azerbaijani State and world-famous political figure. Thanks to his far-sighted policy, the National Leader contributed to the development of the country’s reputation, its extensive development, eternal and irreversible independence, religious stability and protection of our national and moral values. The phenomenon of Heydar Aliyev, his high personality, extraordinary leadership skills and high intelligence have always made him a prominent figure among the world politicians and statesmen.
Today, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, successfully continues the purposeful and far-sighted policy of the national leader Heydar Aliyev.