Tələbələrimiz beynəlxalq müsabiqədə iştirak ediblər
Rusiya İslam İnstitutunun təşkilatçılığı ilə Rusiya Federasiyası Tatarıstan Respublikasının paytaxtı Kazan şəhərində İslam təhsil müəssisələri tələbələrinin XVI ümum-Rusiya Olimpiadası keçirilib.
Sözügedən beynəlxalq tədbirə Azərbaycan İlahiyyat İnstitutundan (Aİİ) münsif qismində – İslamşünaslıq kafedrasının müdiri, dosent Əhməd Niyazov; iştirakçı qismində – IV kurs tələbəsi Peyman Xəlilov, III kurs tələbələri Rauf İbrahimxəlilov, Çərkəz Şahbazov və Zeynəb Xəlilli qatılıblar.
İştirakçılar İslam hüququ, əqaid və ərəb dili istiqamətləri üzrə sualları cavablandırıblar. İlahiyyat İnstitutunun tələbələri aktivliyi ilə seçilib. Aİİ tələbəsi Zeynəb Xəlilli müsabiqədə uğurlu iştirakına görə mükafatlandırılıb.

Наши студенты приняли участие в международном соревновании
При организационной поддержке Российского исламского института в столице Казань Республики Татарстан Российской Федерации состоялась XVI Всероссийская студенческая олимпиада исламских образовательных учреждений.
Из Азербайджанского института теологии заведующий кафедрой исламоведения, доцент Ахмед Ниязов принял участие в качестве жюри; студент IV курса Пейман Халилов, студенты III курса Рауф Ибрагимхалилов, Черкез Шахбазов и Зейнаб Халилли приняли участие в качестве участников в вышеупомянутом международном мероприятии.
Участники ответили на вопросы по исламскому праву, агаиду и арабскому языку. Студенты АИТ отличились своей активностью. Студентка АИТ Зейнаб Халилли была вознаграждена за успешное участие в соревновании.