Aİİ tələbələri 1 saylı Sağlamlıq İmkanları Məhdud Uşaqlar üçün Xidmət Müəssisəsini ziyarət ediblər
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) bir qrup tələbəsi Bakının Xəzər rayonunda yerləşən 1 saylı Sağlamlıq İmkanları Məhdud Uşaqlar üçün Xidmət Müəssisəsini ziyarət edib.
Ziyarətin məqsədi müəssisədə yaşayan sağlamlıq imkanı məhdud uşaqlara dəstək olmaq, problemlərini öyrənmək, yardım göstərmək, onlara cəmiyyətimizin ayrılmaz bir parçası olduğunu hiss etdirmək, həmçinin uşaqlara sevinc bəxş etmək idi.
Cəmiyyətin diqqət və mənəvi qayğıya ehtiyac duyan təbəqəsinə dəstək olmaq, onlardan qayğını əsirgəməmək hər bir ölkə vətəndaşının ümdə vəzifəsidir. Azərbaycanda kimsəsiz uşaqlara qayğı dövlət siyasətidir və ölkəmizdə uşaqların sağlam, firavan böyüməsinə, gələcəklərinin tam təmin olunmasına dövlət xüsusi diqqət ayırır.
Prezident İlham Əliyevin uğurlu sosial siyasəti bu sahənin xidmət müəssisələrinin hərtərəfli təminatının da güclənməsinə səbəb olub. Bu istiqamətdə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən “Uşaq evləri və internat məktəblərinin inkişafı” Proqramı çərçivəsində sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisələrində əsaslı təmir və yenidənqurma işləri aparılır. Nəticədə, bu müəssisələrdə uşaqlar üçün nümunəvi yaşayış şəraiti ilə yanaşı, onların funksional çatışmazlıqlarının aradan qaldırılmasına, bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə yönələn reabilitasiya əhəmiyyətli işlərin aparılması üçün geniş imkanlar yaradılıb.
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu tələbələrin sosial məsuliyyət vərdişlərinin və vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsi məqsədilə müxtəlif layihələr keçirir.

AIT students visited social service organization for children with disabilities
Students of Azerbaijan Institute of Theology (AIT) visited Social Service Organization No.1 for children with disabilities in Khazar district, Baku.
The aim of the visit was to support children with disabilities, get acquainted with their problems, help them and make them feel themselves an indivisible part of the society.
Supporting people who need special care and provide them with necessary attention should be main tasks of each citizen. Attention for children with special needs is one of the directions of the state policy in Azerbaijan, and the state attaches special importance to the healthy growth and future development of children.
President Ilham Aliyev’s successful social policy enhanced the provision of social service institutions. Heydar Aliyev Foundation carries out repair and reconstruction work in social service institutions for children with disabilities in the frame of “Development of children`s homes and boarding schools” project. This opened up vast opportunities for the implementation of important rehabilitation work in the direction of eliminating their functional disabilities and developing necessary skills apart from creating necessary living conditions for them.
Azerbaijan Institute of Theology carries out various projects to strengthen students’ social responsibility skills and patriotic spirit.