Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda AÇIQ QAPI GÜNLƏRİ
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) III ixtisas qrupuna sənəd verəcək abituriyentləri “Açıq qapı” günlərinə dəvət edir. “Açıq qapı” günləri aprelin 22-dən mayın 22-dək, çərşənbə günləri saat 09:00-dan 17:00-dək keçiriləcək. İştirakçılar üçün tədris binasında məlumatlandırıcı görüşlər təşkil olunacaq, onlar Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu haqqında geniş məlumat alacaqlar. Abituriyentlər keçid balları; ixtisaslar; xarici dillərə yiyələnmək imkanları; təqaüd proqramları; xaricdə təhsil imkanları; məzunlar üçün iş imkanları; İnstitutun beynəlxalq əlaqələri; tələbələrin sosial həyatı; yay və qış məktəbləri haqqında ətraflı məlumat alacaq, eyni zamanda, dərs prosesini izləyəcək, onları maraqlandıran suallarla Aİİ əməkdaşlarına müraciət edə biləcəklər.
“Açıq qapı” günlərində iştirak etmək istəyən abituriyentlər əvvəlcədən qeydiyyatdan keçməlidirlər. İnstitutun tədris binasına daxil olarkən şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək mütləqdir.

В Азербайджанском Институте Теологии начинаются дни «Открытых дверей»
Азербайджанский Институт Теологии (АИТ) приглашает абитуриентов III группы специальностей на дни «Открытых дверей». Дни «Открытых дверей» пройдут с 22 апреля по 22 мая, по средам с 09:00 до 17:00. Для участников в учебном корпусе будут организованы информационные встречи, на которых будет представлена подробная информация об Азербайджанском Институте Теологии. Абитуриенты получат подробную информацию о проходных баллах; специальностях; возможностях овладения иностранными языками; стипендиальных программах; возможностях образования за рубежом; вакансиях для выпускников; возможностях трудоустройства для выпускников; международных связях Института; социальной жизни студентов; летних и зимних школах. В то же время абитуриенты смогут понаблюдать за учебным процессом и обратиться к сотрудникам АИТ с интересующими их вопросами.
Участники, желающие посетить дни «Открытых дверей», должны заранее пройти регистрацию. При входе в здание Института необходимо предъявить удостоверение личности.