Aİİ-də “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” oxu müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) və “Kitabevim.az” Kitab Mağazalar Şəbəkəsinin birgə təşəbbüsü ilə təşkil olunan “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” oxu müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda 11 mart 2019-cu il tarixdə keçirilən mərasimdə rektor Ceyhun Məmmədov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, dərin və hərtərəfli biliyə, praktik hazırlığa, yüksək mədəniyyətə, mütərəqqi dünyagörüşünə və güclü şəxsiyyətə malik mütəxəssislərin yetişdirilməsi istiqamətində ardıcıl təşkil olunan konfrans, seminar, layihə və proqramların xüsusi rol oynadığını nəzərə çatdırıb.
Rektor qeyd edib ki, İnstitutun əsas məqsədlərindən biri ümumbəşəri dəyərlərə dərindən yiyələnən, ailəsini, Vətənini, millətini sevən, onu daim ucaltmağa çalışan, müstəqil və yaradıcı düşünən, yüksək əxlaqi, mənəvi keyfiyyətlərə yiyələn tələbə mərkəzli ali təhsil ocağına çevrilməkdir. O, həmçinin bildirib ki, belə müsabiqələr gənclər arasında mütaliə mədəniyyətini formalaşdırır, kitaba olan sevgi və marağı artırır.
Müsabiqədə birinci yerin qalibi Aynur Qurbanova 463 səslə 50 AZN-lik kupon; ikinci yerin sahibi Qəzənfər Orucov 380 səslə 30 AZN-lik kupon; üçüncü yerin sahibi Gülüstan Şükürlü isə 355 səslə 20 AZN-lik kuponla “Kitabevim.az” Kitab Mağazalar Şəbəkəsinin müvafiq hədiyyələri ilə mükafatlandırılıblar. Müsabiqədə Aytac Əhmədzadə və Aliyə Tağıyeva həvəsləndirici mükafatlara layiq görülüblər.
Məlumat üçün bildiririk ki, “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” müsabiqəsi Aİİ-nin rəsmi instagram səhifəsində təşkil olunub. Müsabiqə dini dəyərlərimizin qorunması, mütaliəyə marağın aşılanması, maariflənmə və oxuma mədəniyyətinin təbliği, zənginləşdirilməsi və inkişafını qarşısına məqsəd qoyub.

The winners of the contest “Religion is the national and spiritual wealth of our people” were awarded
Azerbaijan Institute of Theology awarded the winners of the contest “Religion is the national and spiritual wealth of our people” organized jointly by bookshop network Kitabevim.az.
Rector Jeyhun Mammadov welcomed the participants and emphasized the role of conferences, seminars, projects and programs consistently organized for the preparation of specialists with deep and comprehensive knowledge, practical training, progressive world outlook and strong personality skills.
Mr. Mammadov said one of the main goals of the institute is to become a student-centered university educating independent and creative thinking personalities deeply ingrained in universal values, aspiring to love their family, homeland and nation. He also said that such competitions shape reading skills among young people, increase their love and interest for reading.
The winner of the 1st place Aynur Gurbanova won a coupon of 50 AZN with 463 votes; Gazanfar Orujov, the owner of the second place, won a coupon of 30 AZN with 380 votes; Gulustan Shukurlu, the owner of the third place was awarded the appropriate prizes of book shop network “Kitabevim.az” with a coupon of 20 AZN with 355 votes. Aytaj Ahmedzadeh and Aliya Tagiyeva were rewarded with encouraging prizes.
The contest was announced on official Instagram page of the Institute. It aims protecting religious values, promoting interest in reading, enriching and developing reading culture among students.