Aİİ-də “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” oxu müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) və “Kitabevim.az” Kitab Mağazalar Şəbəkəsinin birgə təşəbbüsü ilə təşkil olunan “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” oxu müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda 11 mart 2019-cu il tarixdə keçirilən mərasimdə rektor Ceyhun Məmmədov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, dərin və hərtərəfli biliyə, praktik hazırlığa, yüksək mədəniyyətə, mütərəqqi dünyagörüşünə və güclü şəxsiyyətə malik mütəxəssislərin yetişdirilməsi istiqamətində ardıcıl təşkil olunan konfrans, seminar, layihə və proqramların xüsusi rol oynadığını nəzərə çatdırıb.
Rektor qeyd edib ki, İnstitutun əsas məqsədlərindən biri ümumbəşəri dəyərlərə dərindən yiyələnən, ailəsini, Vətənini, millətini sevən, onu daim ucaltmağa çalışan, müstəqil və yaradıcı düşünən, yüksək əxlaqi, mənəvi keyfiyyətlərə yiyələn tələbə mərkəzli ali təhsil ocağına çevrilməkdir. O, həmçinin bildirib ki, belə müsabiqələr gənclər arasında mütaliə mədəniyyətini formalaşdırır, kitaba olan sevgi və marağı artırır.
Müsabiqədə birinci yerin qalibi Aynur Qurbanova 463 səslə 50 AZN-lik kupon; ikinci yerin sahibi Qəzənfər Orucov 380 səslə 30 AZN-lik kupon; üçüncü yerin sahibi Gülüstan Şükürlü isə 355 səslə 20 AZN-lik kuponla “Kitabevim.az” Kitab Mağazalar Şəbəkəsinin müvafiq hədiyyələri ilə mükafatlandırılıblar. Müsabiqədə Aytac Əhmədzadə və Aliyə Tağıyeva həvəsləndirici mükafatlara layiq görülüblər.
Məlumat üçün bildiririk ki, “Dinimiz – xalqımızın milli-mənəvi sərvətidir” müsabiqəsi Aİİ-nin rəsmi instagram səhifəsində təşkil olunub. Müsabiqə dini dəyərlərimizin qorunması, mütaliəyə marağın aşılanması, maariflənmə və oxuma mədəniyyətinin təbliği, zənginləşdirilməsi və inkişafını qarşısına məqsəd qoyub.

В АИТ наградили победителей конкурса чтения “Наша религия - национально-нравственное богатство нашего народа”
Награждены победители конкурса чтения «Наша религия - национально-нравственное богатство нашего народа», организованного по совместной инициативе Азербайджанского Института Теологии (AИТ) и Сети Книжных Магазинов «Kitabevim.az».
Поприветствовав участников мероприятия на церемонии, проведенной в Азербайджанском Институте Теологии 11 марта 2019-го года, ректор Джейхун Мамедов сказал, что последовательная организация конференций, семинаров, проектов и программ играет особую роль в направлении подготовки специалистов с глубокими и всесторонними знаниями, практической подготовкой, высокой культурой, прогрессивным мировоззрением и сильными личностными качествами.
Ректор отметил, что одна из основных целей Института - стать высшим учебным заведением, где проходят обучение студенты, обладающие глубокими знаниями общечеловеческих ценностей, любящие семью, Родину, нацию, постоянно пытающиеся возвысить ее, с независимым и творческим мышлением, высокими моральными и духовными качествами. Он также сказал, что такие конкурсы формируют культуру чтения среди молодежи, повышают интерес и любовь к чтению.
Победители конкурса были награждены соответствующими призами Сети Книжных Магазинов «Kitabevim.az»: обладательница первого места Айнур Гурбанова, набрав 463 голоса, получила купон на сумму 50 АЗН; Газанфар Оруджев, занявший второе место с 380 голосами, получил купон на 30 АЗН; а обладательница третьего места Гулустан Шукурлу – 20 АЗН при 355 голосах. На конкурсе Айтадж Ахмедзаде и Алия Тагиева были удостоены поощрительных призов.
Отметим для информации, что конкурс «Наша религия - национально-нравственное богатство нашего народа» был организован на официальной странице АИТ в instagram. Целью конкурса были защита наших религиозных ценностей, привитие интереса к чтению, пропаганда культуры просвещения и чтения, ее обогащение и развитие.