Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun heyəti şahmat turnirinin qalibi olub
Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileyi münasibətilə YAP Yasamal rayon təşkilatı ərazi ilk partiya təşkilatları arasında futbol, şahmat və həndbol çempionatları keçirib. Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) heyəti şahmat turnirində birinci yerin qalibi olub. Qalib komandalar Bakı Dövlət Universitetində (BDU) keçirilən tədbirdə kubok və medallarla mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, bu il BDU-nun 100 illik yubileyi münasibətilə Prezident cənab İlham Əliyev “Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 2017-ci il 14 noyabr tarixli Sərəncam imzalayıb. Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 21 may tarixli Qərarı ilə yubileyin Tədbirlər Planı təsdiq edilib. Bu istiqamətdə ölkəmizdə və onun hüdudlarından kənarda silsilə tədbirlər həyata keçirilib.

Azerbaijan Institute of Theology team wins the chess tournament
New Azerbaijan Party Yasamal district organization held football, chess and handball tournaments dedicated to the 100th anniversary of Baku State University. Azerbaijan Institute of Theology (AIT) team won the first place in the chess tournament. The winning teams were awarded with cups and medals at the event held at Baku State University (BSU).
It should be noted that President Ilham Aliyev signed the order on celebrating the 100th anniversary of Baku State University dated November 14, 2017. An Action Plan has been approved by the Cabinet of Ministers’ decision dated May 21, 2018. A number of local and international events have been held in this direction.