Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun heyəti şahmat turnirinin qalibi olub
Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileyi münasibətilə YAP Yasamal rayon təşkilatı ərazi ilk partiya təşkilatları arasında futbol, şahmat və həndbol çempionatları keçirib. Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) heyəti şahmat turnirində birinci yerin qalibi olub. Qalib komandalar Bakı Dövlət Universitetində (BDU) keçirilən tədbirdə kubok və medallarla mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, bu il BDU-nun 100 illik yubileyi münasibətilə Prezident cənab İlham Əliyev “Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 2017-ci il 14 noyabr tarixli Sərəncam imzalayıb. Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 21 may tarixli Qərarı ilə yubileyin Tədbirlər Planı təsdiq edilib. Bu istiqamətdə ölkəmizdə və onun hüdudlarından kənarda silsilə tədbirlər həyata keçirilib.

Коллектив Азербайджанского Института Теологии выиграл шахматный турнир
По случаю 100-летия Бакинского Государственного Университета Ясамальская районная организация «Партии Новый Азербайджан» провела чемпионат по футболу, шахматам и гандболу среди территориальных первых партийных организаций. Коллектив Азербайджанского Института Теологии (AИТ) занял первое место в шахматном турнире. Команды-победители были награждены кубками и медалями на мероприятии, проведенном в Бакинском Государственном Университете (БГУ).
Отметим, что в этом году по 100-летнего юбилея БГУ 14 ноября 2017 года Президент господин Ильхам Алиев подписал Распоряжение «О проведении 100-летнего юбилея Бакинского Государственного Университета». Постановлением Кабинета Министров от 21 мая 2018 года был утвержден План Мероприятия юбилея. В этом направлении в нашей стране и за ее пределами был проведен ряд мероприятий.