Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində ilk dəfə iştirak edir
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) 10-12 oktyabr 2019-cu il tarixdə Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində ilk dəfə iştirak edir.
Sərgidə Aİİ-nin Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri Fidan Yusifova təqdimatla çıxış edərək, ali təhsil müəssisəsinə qəbul prosesinin təşkili, həmçinin mövcud ixtisaslar haqqında geniş məlumat verib. F.Yusifova qeyd edib ki, İnstituta qəbul olunmuş hər bir abituriyent dövlətin qayğı və diqqəti ilə yaradılmış lazımi şəraitdən, ödənişsiz təhsil və digər imtiyazlardan tam yararlanacaq. Həmçinin tələbələrin ödənişsiz geyim və yeməklə təmin ediləcəklərini, dərslərdən əlavə, ayrıca xarici dil kurslarına cəlb olunacaqlarını və digər üstünlüklərə yiyələnəcəklərini nəzərə çatdırıb.
Xatırladaq ki, Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində Aİİ nümayəndələri ziyarətçilərə ali təhsil müsəssisəsində mövcud ixtisaslar, təqaüd proqramları, ödənişsiz təhsil imkanları, İnstitutun beynəlxalq əlaqələri, xarici universitetlərlə bağlanılmış müqavilələr, müəssisədə keçirilən tədbirlər, konfranslar, həmçinin əldə olunan nailiyyətlər haqqında geniş məlumat verirlər. Eyni zamanda, ziyarətçilər İnstitutun fəaliyyətini əks etdirən Azərbaycan, rus, ingilis və ərəb dillərində kataloq, broşür və bukletlərlə; “Din araşdırmaları” jurnalı, “İlahiyyatçı” qəzeti, “İlahiyyat” jurnalı, konfrans materialları və “İlahiyyat nəşrləri” adı altında layihəyə əsasən çap olunan ali təhsil müəssisəsi müəllimlərinin kitabları ilə tanış olmaq imkanına sahibdirlər.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisində iştirakının məqsədi yerli və xarici ölkə universitetləri ilə təhsil və elm sahəsində qarşılıqlı münasibət, uzunmüddətli əməkdaşlıq, tədris prosesindəki təcrübələrlə əyani şəkildə tanış olmaq, bu sahə üzrə mövcud yeniliklər öyrənmək, mədəni əlaqələr qurmaqdır.
Xatırladaq ki, Bakı Ekspo Mərkəzində təşkil olunan XIII Beynəlxalq Təhsil Sərgisi ziyarətçi kimi qatılmaq istəyənlər üçün sərgiyə giriş sərbəstdir. Sərgi üç gün davam edəcək.

Azerbaijan Institute of Theology attends the 13th International Education Fair for the first time
Azerbaijan Institute of Theology (AIT) attends the 13th International Education Fair held on October 10-12, 2019 at the Baku Expo Center.
Fidan Yusifova, Head of the Department of Graduate Stuides, delivered a presentation on admission rules to the Institute and existing majors. She noted that each student would benefit from the necessary conditions, tuition-free education and other privileges created by the state. She also noted that students will be provided with free uniforms, food, foreign language courses and other advantages.
Visitors of the 13th International Education Fair will be able to learn more about majors in higher education institutions, scholarship programs, various educational opportunities, international relations, agreements with foreign universities, events, conferences as well as achievements. They can also get acquainted with catalogs, brochures and booklets in Azerbaijani, Russian, English and Arabic, reflecting the activities of the Institute, publications such as the Journal of Religious Studies, the newspaper Theologian, Journal of Theology, conference materials and the books written by the Institute teachers published under the project Theological publications.
Azerbaijan International Education Fair is one of the most important events in our country and is an effective platform for professional communication and educational projects.
Participating in the 13th International Education Fair, Azerbaijan Institute of Theology aims to build academic relations with local and international universities, establish long-term cooperation, get acquainted with the experience in the educational process, study existing innovations in this field and build cultural relations.
The admission to the 13th International Education Fair, organized at the Baku Expo Center, is free. The fair will last three days.