Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında iştirak edir
Sərgi-yarmarka zamanı 81 yerli və 22 ölkədən 40 xarici nəşriyyat, poliqrafiya müəssisəsi, kitab evləri və s. qurumlar öz nəşrlərini sərgiləyəcək və kitablarının satışını həyata keçirəcəklər. Eyni zamanda sərgi çərçivəsində tanınmış şair-yazıçıların, elm adamlarının iştirakı ilə çoxsaylı kitab təqdimatları, imza günləri və s. tədbirlər keçiriləcək.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) da VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında iştirak edir. Ali təhsil müəssisəsinin rektoru Ceyhun Məmmədov və tələbələr sərgini ziyarət ediblər.
Aİİ-nin əməkdaşları sərgidə ali təhsil müəssisəsinin nəşrlərini nümayiş etdirir, kitabsevərlərə və iştirakçılara İnstitut haqqında geniş məlumat verirlər.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti ilə bağlı sərgi iştirakçılarını məlumatlandırmaq məqsədilə iştirak edir.
Sərgidə Aİİ-nin fəaliyyətini əks etdirən Azərbaycan, ingilis, rus və ərəb dillərində broşür, buklet və kataloqlar, “Din araşdırmaları” jurnalı, “İlahiyyatçı” qəzeti, “İlahiyyat” jurnalı, konfrans materialları və “İlahiyyat nəşrləri” adı altında layihəyə əsasən çap olunan ali təhsil müəssisəsinin müəllimlərinin kitabları nümayiş etdirilir.
Qeyd edək ki, hazırda Aİİ-nin 3 mətbu orqanı – “İlahiyyatçı” qəzeti, “Din araşdırmaları” və “İlahiyyat” jurnalları mütəmadi olaraq dərc edilir. Ali təhsil müəssisəsi, eyni zamanda, Aİİ-nin müəllimlərinin dini ədəbiyyat sahəsində yazdığı əsərlərin nəşrini həyata keçirir.
Bakı İdman Sarayında keçirilən VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasına ziyarətçi kimi qatılmaq istəyənlər üçün sərgiyə giriş sərbəstdir. Sərgi üç gün davam edəcək.

Азербайджанский институт теологии участвует в VI Бакинской международной книжной выставке-ярмарке
В ходе выставки-ярмарки будет организована выставка изданий и продажа книг 81 местных и 40 зарубежных издательств, полиграфических предприятий, книжных палат и пр. структур из 22 стран мира. В то же время, в рамках выставки пройдут многочисленные презентации, дни подписания книг и пр. мероприятия с участием известных поэтов-писателей и ученых.
Азербайджанский институт теологии (АИТ) также принимает участие в VI Бакинской международной книжной выставке-ярмарке. Ректор высшего учебного заведения Джейхун Мамедов и студенты посетили выставку.
Сотрудники АИТ продемонстрируют на выставке публикации вуза и предоставят книголюбам и участникам обширную информацию об институте.
Отметим, что Азербайджанский институт теологии участвует в VI Бакинской международной книжной выставке-ярмарке с целью проинформировать участников выставки о деятельности высшего учебного заведения.
На выставке будут продемонстрированы брошюры, буклеты и каталоги, журнал «Религиозные исследования», газета «Теолог», журнал «Теология», материалы конференций на азербайджанском, английском, русском и арабском языках, отражающие деятельность АИТ, а также книги преподавателей вуза, опубликованные по проекту под названием «Теологические издания».
Отметим, что в настоящее время регулярно издаются три печатных органа АИТ - газета «Теолог», журналы «Религиозные исследования» и «Теология». Высшее учебное заведение также издает публикации, написанные преподавателями АИТ в области религиозной литературы.
Вход для желающих принять участие в VI Бакинской международной книжной выставке-ярмарке, проходящей в Бакинском дворце спорта, свободный. Выставка продлится три дня.