Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında iştirak edir
Sərgi-yarmarka zamanı 81 yerli və 22 ölkədən 40 xarici nəşriyyat, poliqrafiya müəssisəsi, kitab evləri və s. qurumlar öz nəşrlərini sərgiləyəcək və kitablarının satışını həyata keçirəcəklər. Eyni zamanda sərgi çərçivəsində tanınmış şair-yazıçıların, elm adamlarının iştirakı ilə çoxsaylı kitab təqdimatları, imza günləri və s. tədbirlər keçiriləcək.
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) da VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında iştirak edir. Ali təhsil müəssisəsinin rektoru Ceyhun Məmmədov və tələbələr sərgini ziyarət ediblər.
Aİİ-nin əməkdaşları sərgidə ali təhsil müəssisəsinin nəşrlərini nümayiş etdirir, kitabsevərlərə və iştirakçılara İnstitut haqqında geniş məlumat verirlər.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasında ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti ilə bağlı sərgi iştirakçılarını məlumatlandırmaq məqsədilə iştirak edir.
Sərgidə Aİİ-nin fəaliyyətini əks etdirən Azərbaycan, ingilis, rus və ərəb dillərində broşür, buklet və kataloqlar, “Din araşdırmaları” jurnalı, “İlahiyyatçı” qəzeti, “İlahiyyat” jurnalı, konfrans materialları və “İlahiyyat nəşrləri” adı altında layihəyə əsasən çap olunan ali təhsil müəssisəsinin müəllimlərinin kitabları nümayiş etdirilir.
Qeyd edək ki, hazırda Aİİ-nin 3 mətbu orqanı – “İlahiyyatçı” qəzeti, “Din araşdırmaları” və “İlahiyyat” jurnalları mütəmadi olaraq dərc edilir. Ali təhsil müəssisəsi, eyni zamanda, Aİİ-nin müəllimlərinin dini ədəbiyyat sahəsində yazdığı əsərlərin nəşrini həyata keçirir.
Bakı İdman Sarayında keçirilən VI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkasına ziyarətçi kimi qatılmaq istəyənlər üçün sərgiyə giriş sərbəstdir. Sərgi üç gün davam edəcək.

Azerbaijan Institute of Theology is attending the 6th Baku International Book Fair
During the fair, more than 81 local and 40 foreign publishing houses, bookstores and other organizations will exhibit and sell their books. Furthermore, book presentations, author days and other events are expected with the participation of well-known poets, writers and scholars.
Azerbaijan Institute of Theology (AIT) is also attending the 6th Baku International Book Fair. Rector of the Institute Jeyhun Mammadov and students have visited the exhibition.
AIT representatives are demonstrating publications and providing participants with detailed information about the Institute.
Azerbaijan Institute of Theology participates in the 6th Baku International Book Fair to inform exhibition participants about the activities of the Institute.
Brochures, booklets and catalogues in English, Russian and Arabic as well as the journal of Religious Studies, newspaper Theologian, journal of Theology, conference materials and books by the Instittue teachers published in the frame of the project Theological Publications are displayed in the exhibition.
It should be noted that currently, AIT has three regular publications such as the newspaper Theologian, journal of Religious Studies and journal of Theology. The Institute also publishes books written by AIT teachers in the field of theology.
Admission to the 6th Baku International Book Fair held at Baku Sports Palace, is free of charge. The exhibition will last for three days.