Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Əməkdaşlıq Protokolunu imzalayıb
23 Dekabr, 2020
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) ilə Türkiyənin Sivas Cümhuriyyət Universiteti arasında “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Əməkdaşlıq Protokolu imzalanıb.
Protokolda hər iki ali təhsil müəssisəsinin fakültə və kafedraları arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslanan elmi-tədqiqat işlərinin aparılması; birgə layihələrin reallaşdırılması; müəllim və tələbə heyətinin mübadiləsi, akademik səfərlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Proqram çərçivəsində Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun ən yüksək göstəricilərə malik olan tələbələri Sivas Cümhuriyyət Universitetində ikisemestrlik təhsil ala biləcək. Həmin tələbələr əlavə olaraq, təhsil müddəti ərzində təqaüdlə təmin ediləcəklər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu ötən dövr ərzində müxtəlif ölkələrin ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq əlaqələri yaradıb.

Азербайджанский институт теологии подписал Протокол о сотрудничестве в рамках программы обмена Erasmus+
23 Декабрь, 2020
Азербайджанский институт теологии (АИТ) и Университет Джумхуриет Сиваса Турции подписали Протокол о сотрудничестве в рамках программы обмена Erasmus+.
В протоколе предусмотрено проведение научно-исследовательских работ, направленных на взаимовыгодное сотрудничество между факультетами и кафедрами обоих высших учебных заведений, реализация совместных проектов, обмен преподавателями и студентами, осуществление академических визитов.
В рамках программы студенты АИТ, показавшие самые высокие результаты, смогут получить образование в течение двух семестров в Университете Джумхуриет Сиваса. Кроме этого, они будет обеспечены стипендией на период обучения.
Отметим, что в течение прошедшего периода Азербайджанский институт теологии наладил сотрудничество с вузами различных стран.