Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu “Azərbaycan Universitetləri Sərgisi-2020”də iştirak edib
Aİİ-nin əməkdaşları tərəfindən sərgi iştirakçılarına ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti, qəbul prosesinin təşkili, mövcud ixtisaslar, təqaüd proqramları, ödənişsiz təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri, xarici universitetlərlə bağlanmış müqavilələr, İnstitutda keçirilən tədbirlər, konfranslar, həmçinin əldə olunan nailiyyətlər haqqında geniş məlumat verilib. Qeyd olunub ki, İnstituta qəbul olunmuş hər bir abituriyent dövlətin qayğı və diqqəti ilə yaradılmış lazımi şəraitdən, ödənişsiz təhsil və digər imtiyazlardan tam yararlanacaq. Həmçinin tələbələrin ödənişsiz geyim və dərsliklərlə təmin ediləcəkləri, dərslərdən əlavə, ayrıca xarici dil kurslarına cəlb olunacaqları və digər üstünlüklərə yiyələnəcəkləri nəzərə çatdırılıb.
Sərgidə, eyni zamanda, ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyətini əks etdirən Azərbaycan, ingilis, rus və ərəb dillərində broşür, buklet və kataloqlar, “Din araşdırmaları” jurnalı, “İlahiyyatçı” qəzeti, “İlahiyyat” jurnalı, konfrans materialları və “İlahiyyat nəşrləri” adı altında layihəyə əsasən çap olunan ali təhsil müəssisəsi müəllimlərinin kitabları nümayiş etdirilib.
Qeyd edək ki, sərginin keçirilməsində əsas məqsəd burada iştirak edəcək hər bir abituriyentin seçiminə uyğun olaraq təhsil ocaqları ilə yaxından tanışlığına yardım göstərmək; ali təhsil müəssisəsi seçimində kömək olmaq; gənclərin həmin ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə birbaşa ünsiyyətdə olub, onları maraqlandıran bütün suallarına dəqiq cavab tapmasına dəstək nümayiş etdirməkdir.

Azerbaijan Institute of Theology participates in the Azerbaijani Universities Fair-2020
AIT representatives informed the visitors about the activities, organization of admission process, available majors, scholarships, free educational opportunities, international relations, agreements with foreign universities, events, conferences and achievements of the Institute. It was noted that each student will benefit from the necessary conditions, tuition-free education and other privileges created by the state. Apart from this, students will be provided with free uniforms, food, foreign language courses and other advantages.
Booklets, brochures and catalogues published in the Azerbaijani, English, Russian and Arabic languages reflecting the activities of the Institute, the journal of Religious Studies, the newspaper Theologian, conference materials and publications of the project Theology were demonstrated at the fair.
The fair aimed to enable university applicants to familiarize themselves with the educational institutions suitable for their choice and encourage young people to communicate directly with the representatives of these universities to find answers to all their questions.